O Funduszu

O Funduszu Młodzieżowym

Fundusz Młodzieżowy powstał w Stowarzyszeniu Morena z myślą o młodych ludziach, którzy chcą działać i realizować swoje pomysły. Tworząc jego koncepcje wyszliśmy z założenia, że młodzież nie tylko dostrzega problemy swojego lokalnego środowiska i rówieśników, lecz także ma wartościowe pomysły, jak je rozwiązywać. 

Głównym celem Funduszu Młodzieżowego jest umożliwienie młodym ludziom (13 - 26 lat) realizacji ich pomysłów na inicjatywy skierowane do lokalnej społeczności. 

Grupy młodzieżowe mogą ubiegać się o granty w wysokości do 500 złotych. Choć kwota wydaje się niewielka młodzi ludzie nie raz udowodnili, że są w stanie zrealizować dzięki niej wartościowe inicjatywy skierowane do rzeszy odbiorców. 

Stowarzyszenie Morena zachęcając młodych ludzi do realizacji ich pomysłów chce umożliwić im rozwój ich pasji i zainteresowań oraz nabycie szeregu kompetencji społecznych i indywidualnych. Z drugiej strony zależy nam na budowaniu w młodych ludziach poczucia odpowiedzialności za ich najbliższe otoczenie. 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodzieży wspieramy inicjatywy wpisujące się w różne obszary tematyczne takie jak sport, sztuka, ekologia, praca z dziećmi, wolontariat itp. Na dowód tego, że założenie to nie pozostaje jedynie teorią wskazać można, że do tej pory wsparcie otrzymały projekty związane z organizacją warsztatów wokalnych, kulinarnych, spływów kajakowych, jak i osiedlowych turniejów piłkarskich itp. 

Kluczowe znaczenia ma dla nas, aby pomysły wnikały z pasji młodych ludzi lub stanowiły próbę rozwiązania problemów, które dostrzegają dookoła siebie. Warto przy tym podkreślić, że w Gdańskim Funduszu Młodzieżowym wnioski nie tylko są przygotowywane przez młodych ludzi, lecz to także młodzież decyduje, które działania otrzymają dofinansowanie. 

O środki ubiegać mogą się zarówno grupy nieformalne, jak i grupy młodzieżowe działające przy organizacjach pozarządowych. 

Działanie jest współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Gdańska w ramach projektu Gdańskie Centrum Inicjatyw Młodzieżowych - Gdański Fundusz Młodzieżowy prowadzonego przez Stowarzyszenie Morena.

 

Fundusz Młodzieżowy w liczbach

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam, eaque ipsa.

700

Nadesłanych wniosków

500

Zrealizowanych projektów

950

Sczęśliwych beneficjentów

2000PLN

Wypłaconych środków

Partnerzy

Fundusz nie byłby możliwy gdyby nie nasi partnerzy. I kilka kolejnych zdań aby ładniej wyglądało.